Co to są silikaty

SILIKATY BARLINEK

Silikaty, czyli wyroby wapienno-piaskowe skupiają w sobie wiedzę zdobywaną na przestrzeni tysięcy lat i są wykorzystywane w budownictwie od wielu wieków jako materiał konstrukcyjny lub zdobniczy. Produkty silikatowe są wiernym odtworzeniem piaskowca - najbardziej rozpowszechnionej skały na kuli ziemskiej, skały stanowiącej jej składnik.

Silikat to nic innego jak sztuczny piaskowiec wyprodukowany wyłącznie z naturalnych surowców: 90% piasku, 7% wapna i 3% wody, zazwyczaj w formie bloczków lub cegły.

W 1880 roku technologię do produkcji bloczków silikatowych opatentował niemiecki uczony. W ostatnich latach eksperci dokonali wiele zmian w zakresie silikatu, m.in. udoskonalili technologię produkcji wyrobów wapienno-piaskowych, poprawiając parametry fizyczne. Rezultatem są też doskonałe masy bloczków silikatowych z innowacyjnymi, poręcznymi chwytami do murowania ręcznego oraz znany system pióro-wpust.

Z uwagi na naturalny skład surowcowy i energooszczędny proces produkcji bez dodatków chemicznych, wyroby silikatowe są przyjazne dla środowiska naturalnego i zaliczane są do najbezpieczniejszych materiałów budowlanych.

Na rynkach Zachodnich już od wielu lat wyroby silikatowe są powszechnie używanym i cenionym produktem, ponad 50% budynków mieszkalnych powstaje tam właśnie z silikatów.

Ze względu na rozpowszechnianą wiedzę i świadomość cennych właściwości wyrobów silikatowych oraz atrakcyjną cenę, także w Polsce obserwuje się znaczny wzrost zainteresowania tym materiałem.

Ekologiczny proces produkcji silikatów

SILIKATY BARLINEK do produkcji bloków silikatowych wykorzystują wyłącznie naturalne surowce bez dodatków chemicznych i zużywają w swej produkcji niewielką ilość energii. Stąd wyroby silikatowe zaliczane są do nielicznej grupy materiałów budowlanych z daleko idącą ekologią.

Schemat produkcji

Ściany

Zalety silikatów